№8. Про затвердження Програми висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в газеті «Новини Самбора» на 2016 рік
Самбірська міська рада
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
VI позачергова сесія VІІ демократичного скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 13 січня 2016 року № 8
Про затвердження Програми висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в газеті «Новини Самбора» на 2016 рік
Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Самбірська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Затвердити Програму висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в газеті «Новини Самбора» на 2016 рік (додається).
- Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови
Міський голова Юрій Гамар
Додаток
до рішення Самбірської міської ради
від 13 січня 2016 р. № 8
ПРОГРАМА
висвітлення діяльності органів державної влади та органів
місцевого самоврядування в газеті «Новини Самбора»
на 2016 рік
ЗМІСТ
- Паспорт програми.
- Вступ.
- Мета програми.
- Напрямки та заходи виконання програми.
- Джерела фінансування програми.
- Очікувані результати виконання програми.
ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
Назва програми: програма висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в газеті «Новини Самбора» на 2016 рік.
Підстава для розробки програми: Конституція України, Закон України «Про інформацію», Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», Закон України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», Бюджетний кодекс України.
Замовник програми: Самбірська міська рада.
Головний розробник програми: редакція газети «Новини Самбора».
Головна мета програми: задоволення конституційних прав населення м. Самбора та Самбірського району на інформацію; забезпечення доступу громадян до інформації, сприяння розвитку громадянського суспільства шляхом підтримки ЗМІ; створення в місті умов для організації всебічного висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, а також поширення інформації про діяльність депутатів органів місцевого самоврядування та
органів виконавчої влади.
Строки реалізації програми: 2016 рік.
Джерела фінансування: міський бюджет.
Обсяги фінансування: розмір коштів визначається у кошторисі витрат на виконання програми.
Порядок фінансування: згідно зі ст. 5 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» порядок фінансування засобів масової інформації з висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, засновниками чи співзасновниками яких є ці органи, визначається в договорах між органами державної влади та органами місцевого самоврядування і редакціями засобів масової інформації, а також у статутах редакцій цих засобів масової інформації.
ВСТУП
В інформаційному просторі м. Самбора і району діють: міська газета «Новини Самбора», засновник якої Самбірська міська рада; районний часопис «Голос Самбірщини», співзасновниками якого є Самбірська районна рада та колектив редакції газети; додаток до газети «Високий Замок» («Самбірщина»); веб-сайти Самбірської міської, районної рад та райдержадміністрації.
Повноваження мас-медіа, визначені Конституцією України, Законами України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» та іншими законами.
Забезпечення свободи слова у засобах масової інформації та рівного доступу до ЗМІ громадян, політичних та громадських об`єднань, в цілому громади є дуже важливим чинником для розвитку суспільства. Тому гарантії свободи слова, неупередженого висвітлення подій та поширення об’єктивної інформації повинні бути основою діяльності місцевих друкованих та електронних медіа.
Характерною ознакою програми є консолідація усіх зацікавлених сторін для розв’язання соціальних потреб, висвітлення проблем всебічно і достовірно, подання різних точок зору, обміну інформацією між владою та громадою для організації полеміки, забезпечення зворотнього зв’язку.
МЕТА ПРОГРАМИ
Метою програми є задоволення конституційних прав місцевого населення на інформацію, забезпечення доступу громадян до інформації, сприяння розвитку громадянського суспільства шляхом підтримки ЗМІ та створення конкурентного середовища в медіапросторі; всебічне висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, поширення інформації про діяльність депутатів органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади; створення у Самборі умов для організації, всебічного висвітлення політичного, господарського, культурного, економічного, релігійного, соціального життя міста і району.
Виконання програми повинно забезпечити розвиток демократичного громадянського суспільства, дієвого контролю громади за діяльністю державної влади та органів місцевого самоврядування.
НАПРЯМКИ ТА ЗАХОДИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Для забезпечення виконання програми необхідно мати впливові та тиражні друковані видання, якісні електронні ЗМІ. Програмою передбачається, що у 2016 році газета «Новини Самбора» буде мати наступний вигляд:
– формат видання – А3;
– періодичність виходу -2 рази на тиждень, можливі зміни;
– наклад 1,7 тис. примірників і більше;
– якісна поліграфія видання.
1.Удосконалення змістовної концепції газети «Новини Самбора»
– організація більш інтенсивного зворотнього зв’язку за рахунок публікації матеріалів громадських кореспондентів, журналістських розслідувань;
– організація практики ведення тематичних шпальт;
– орієнтація на проблемні, актуальні, дискусійні теми: економіка та соціальний розвиток міста; права людини; робота комунальних підприємств тощо.
– розширення обсягу, географії та тематики інформації за рахунок створення нових рубрик;
– залучення галузевих фахівців для підготовки аналітичних матеріалів;
– орієнтація безперешкодних виступів у газеті керівників, депутатів органів місцевого самоврядування, керівників виконавчих органів влади, представників громадсько-політичних організацій, мистецьких діячів, духовенства, відомих і публічних людей нашого краю;
– публікація матеріалів щодо реагування органів влади інших структур на виклики;
– своєчасне інформування населення про рішення органів місцевого самоврядування.
- Розвиток електронних ЗМІ:
– наповнення новинами існуючого веб-сайту Самбірської міської ради.
- Налагодження ефективної комунікації між міською владою, громадськістю та ЗМІ:
– систематичне проведення у міській раді, редакції газети прес-конференцій, брифінгів, зустрічей, інших заходів за участю керівників області, міста, району, керівників структурних підрозділів, представників громадсько-політичних організацій та засобів масової інформації;
– відзначення кращих журналістів, працівників ЗМІ з нагоди професійних свят відзнаками міської ради;
– організація конкурсів серед друкованих ЗМІ нашого краю на кращі журналістські матеріали.
ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ
Кошти з місцевого бюджету. Обсяг фінансових ресурсів, що виділяються з бюджету, визначається щорічно, виходячи з наявних можливостей при формуванні або перегляді показників міського бюджету на кожен рік.
Фінансування з міського бюджету на 2016 рік – 350 тис. грн.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
– Збільшення впливовості та тиражності газети «Новини Самбора», подача матеріалів на веб-сайти міської ради, що забезпечить відкритість та доступність інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у соціальній, економічній, правовій, екологічній та інших важливих сферах життя.
– Задоволення інформаційних потреб громадян, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади.
– Забезпечення громадянам міста і району, юридичним особам і державним органам права доступу до об’єктивної та неупередженої інформації про події та явища в галузі політики, економіки, культури, а також у соціальній, екологічній, міжнародній та інших сферах.
– Створення умов для більш ефективної взаємодії місцевої представницької виконавчої влади з місцевою громадою.
– Формування громадської думки щодо розвитку демократії та більш ефективної участі громадськості у вирішенні проблем міста і району.