Перший регіональний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Голос Бойківського Краю» відбувся!
В неділю, 26 серпня, при повному залі публіки відбувся Перший регіональний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Голос Бойківського Краю». Метою і завданням започаткованого фестивалю є популяризація вокального мистецтва; пропагадна і підтримка української пісні; виявлення талановитих виконавців серед учасників фестивалю-конкурсу і стимулювання їхньої творчої активності; залучення дітей і молоді до вокальної творчості; виховання в підростаючого покоління любові до вітчизняного мистецтва; виховання та піднесення рівня духовної культури молоді зокрема та суспільства загалом.
Голосні фанфари сповістили присутнім про початок дійства. Самбірчани і гості міста аплодисментами зустріли учасників конкурсу, що представляли Самбір, Дрогобич, Трускавець, Червоноград, Судову Вишню, Зимну Воду, Новий Калинів, Нагірне, Жидачів.
Урочисту церемонію відкриття розпочали заступник міського голови Святослав Ухач та директор фестивалю Оксана Фарович. Самбірській публіці і конкурсантам було представлене журі конкурсу, імена яких до початку заходу зберігалися в таємниці, тому стали приємною несподіванкою, особливо для юних вокалістів. Конкурсне журі очолила Ірина Кліш – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, відмінник освіти України, доцент кафедри народних музичних інструментів та вокалу Інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. У складі журі були: Ігор Даньковський – диригент, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, доцент кафедри хорового диригування Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка; Ярослав Нудик – співак, учасник вокальної формації «Пікардійська терція», Лауреат Шевченківської премії, заслужений артист України; Микола Корнутяк – лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, соліст опери Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Всі члени журі конкурсу знайомі самбірчанам. Співачка (сопрано) Ірина Кліш неодноразово приймала участь у концертах мистецької акції «Тобі, Господи!», у творчих зустрічах з українською композиторкою Богданою Фільц. З хоровим колективом «Євшан» диригент Ігор Даньковський виступав у концертах в нашому органному залі. Ярослав Нудик з «Пікардійською Терцією» збирали повні зали публіки у Сабірському народному домі. Микола Корнутяк – випускник Самбірського коледжу культури, в якому розпочався його шлях до великої сцени.
Конкурсанти, після жеребкування, виконували свою програму у трьох номінаціях: «Діти», «Юніори», «Молодь». Публіка і журі мали змогу почути сольний спів з різною формою супроводу: окрім фонограм на фестивалі «на живо» прозвучали бандура і фортепіано. Звучав також і спів a capella. Після завершення конкурсних виступів з допомогою волонтерів та представників глядацького залу відбувся підрахунок голосів на приз «Глядацька симпатія». Публіка та учасники конкурсу з нетерпінням чекали на оголошення результатів.
І ось розпочалася завершальна частина фестивалю. На сцену були запрошені всі конкурсанти разом зі своїми мистецькими керівниками, журі, та організатори вокального свята, а також меценати, за підтримки яких відбувся фестиваль: голова Спілки підприємців Самбора Ярослав Стародуб, представник благодійного фонду Андрія Лопушанського Світлана Матківська. Розпочалася церемонія нагородження з вручень грамот міського голови за вагомий внесок у розвиток національної культури й освіти всім мистецьким керівникам, що підготували конкурсантів до виступу. Всі учасники фестивалю-конкурсу були нагороджені «Дипломами учасника» та пам’ятними подарунками.
Журі визначило таких переможців: у номінації «Діти» третє місце здобула Вероніка Здреник з Самбора (мистецький керівник Тетяна Здреник), на другому місці – Андрій Дмитрук з Червонограда (мистецький керівник Світлана Шкудор), диплом першого ступеня отримала Юліана Вайда з Трускавця (мистецький керівник Мар’яна Кравчук). У номінації «Юніори» третє місце посіла Єлизавета Кушнір з Трускавця (мистецький керівник Мар’яна Кравчук), на другому місці Юліана Мартинець із Судової Вишні (мистецький керівник Ірина Квик), диплом першого ступеня отримала Марія Бодник з Дрогобича (мистецький керівник Оксана Роман). У номінації «Молодь» дипломом третього ступеня була нагороджена Валерія Бєлая з Самбора (мистецький керівник Святлана Захарченко), диплом другого ступеня отримала Ірина Заріцька з Нового Калинова (мистецький керівник Андрій Бойко), перше місце виборола Марина Іжик з Самбора (мистецький керівник Святлана Захарченко). Диплом «Глядацька Симпатія» був вручений представникові номінації «Діти» Святославові Дяку з Самбора (мистецький керівник Марія Хомин-Маморська).
Найвищу нагороду Першого регіонального фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Голос Бойківського Краю» Гран-прі «Соловей Бойківського Краю» здобула Віра Ляхович з Самбора (мистецький керівник Ярина Федьків).
Переможці конкурсу та їхні мистецькі керівники були нагороджені преміями третього, другого, першого ступенів та Гран-прі, а також путівками на відпочинок разом з родинами у санаторії «Женева».
Перший регіональний фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Голос Бойківського Краю» відбувся за підтримки Народного депутата Верховної ради України Андрія Лопушанського та Спілки підприємців Самбора. Партнерами фестивалю були Радіо «Поступ», газета «Новини Сабора».
У підготовці та проведенні фестивалю взяли участь: директор фестивалю Оксана Фарович, координатори Ірина Бойко, Наталія Голяк, Віра Гірняк, Ольга Фарович, Данило Сташків, звукорежисери Віктор Щомак, Валерій Мельнарович, волонтери Настя Стецьків, Валерія Дудяк, Ксенія Крамар, Марія Городиська, Ростик Бережницький, ведучий Михайло Щерба, куратор фестивалю Дзвенислава Василик.
Другий регіональний фестиваль-конкурс «Голос Бойківського Краю» відбудеться 2 червня 2019 року.
Сподіваємося, що за сприяння міської ради Самбора та патріотів нашого міста, започаткований фестиваль стане міжнародним та буде одним з кращих європейських вокальних фестивалів.
Дзвенислава Василик