№ 23. Про затвердження статуту комунальної організації шаховий клуб «Каїса» в новій редакції
Самбірська міська рада
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
LVI сесія VII демократичного скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 15 жовтня 2019 року № 23
Про затвердження статуту комунальної організації
шаховий клуб «Каїса» в новій редакції
Відповідно до п.22 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, протоколу загальних зборів членів шахового клубу «Каїса» № 5 від 06.06.2019 року та заяви директора шахового клубу «Каїса» № 4 від 07.06.2019 року,
Самбірська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Статут комунальної організації шаховий клуб «Каїса» в новій редакції згідно з додатком.
- Вважати такими, що втратило чинність рішення Самбірської міської ради від 10 лютого 2011 року № 4.
- Відповідальність за виконанням рішення покласти на заступника міського голови С.Ухача.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію ради з питань духовності, освіти, науки, культури, молоді та спорту (Л.Мосійчук).
Міський голова Юрій Гамар
Додаток
до рішення Самбірської міської ради
від 15 жовтня 2019 року № 23
Статут комунальної організації шаховий клуб «Каїса»
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Шаховий клуб «Каїса» (надалі шаховий клуб) – створений на підставі рішення сесії Самбірської міської ради, і є комунальною організацією міської ради.
- Шаховий спорт – складова частина загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості.
- Інтелектуальний вид спорту – шахи, є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, життєво важливої потреби взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між людьми та народами. Шаховий спорт – є особливою сферою виявлення та порівняння досягнень людей в інтелектуальних здібностях та підготовці шляхом загальної діяльності.
- Шаховий вид спорту – це добровільне формування певної групи людей, який створений на основі єдності інтересів для спільної реалізації членами організації своїх прав і свобод та задоволення і захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих національно – культурних інтересів, духовного розвитку населення та шляхом спортивних змагань утвердження міжнародного авторитету міста Самбора та України у світовому співтоваристві. Враховуючи славні традиції шахістів міста Самбора по їх успішних виступах на теренах України і за кордоном, та особливі досягнення у шаховій композиції по підкорення світової вершини, шахова спільнота міста Самбора об’єднується у шаховий клуб, який покликаний і надалі примножувати спортивну славу самбірчан.
- Шаховий клуб здійснює свою діяльність на підставі Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про об’єднання громадян», Закону України « Про фізичну культуру і спорт», інших нормативно-правових актів та цього Статуту.
- Клуб має назву: Шаховий клуб «Каїса», скорочена назва – ШК «Каїса».
- З моменту реєстрації шаховий клуб набуває статусу юридичної особи. Він має свій самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням, кутовий штамп, символіку, емблему, прапор, бланки із своєю назвою та інші реквізити.
- Шаховий клуб є членською організацією.
- Місцезнаходження: Україна, Львівська область, 81400, місто Самбір, вулиця Коперніка, 6, Народний дім «Просвіта».
- СТАТУТ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Шаховий клуб – комунальна спортивна організація, створюється і діє на основі рішення сесії Самбірської міської ради за рахунок коштів місцевого бюджету у відповідності до вимог державних нормативів по фінансуванню фізкультурно-спортивних оздоровчих програм.
- Фінансування програми розвитку шахового спорту здійснюється за рахунок місцевого бюджету і передбачається в них окремою статтею. Державне фінансування спортивної діяльності вищих досягнень окремих осіб (членів клубу) здійснюється окремо. Щорічно складається кошторис шахового клубу, який входить у склад бюджету місцевого органу влади та затверджується на сесії міської ради.
- Шаховому клубу виділяється та закріпляється за ним відповідне приміщення, яке використовується для проведення спортивних змагань, навчання учнів шкіл та молоді шахової гри, підготовки шахістів до змагань, для проведення зборів, семінарів, спортивних диспутів, творчих зустрічей тощо.
- Шаховому клубу та органи виконавчої влади, у віданні яких перебувають шкільні заклади, забезпечують необхідні умови для проведення навчань стародавньої гри, морально і матеріально заохочують педагогічні колективи та фахівців фізичного виховання, які досягли відповідних успіхів у спортивних навчаннях та змаганнях. Таке спортивне виховання є головним напрямком впровадження фізичної (спортивної) культури, що становить органічну частину загального виховання, покликану забезпечувати розвиток фізичних, морально-вольових, розумових здібностей та культурних навиків людини.
- Шаховий клуб створює умови для занять спортом різних категорій населення за місцем проживання, підвищення фізичного та культурного рівня особи, орієнтовану на досягнення певних спортивних результатів як у практичній грі, так і в жанрі шахової композиції.
- Шаховий клуб, як спортивна комунальна організація, на всіх рівнях і напрямках поєднує свою діяльність із громадськими засадами, об’єднує на засадах добровільності різних категорій громадян за їх спортивними інтересами та забезпечує умови для їх впровадження у життя.
- МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Мета шахового клубу – гармонійний та інтелектуально-культурний розвиток людини.
- Основним завданням шахового клубу є постійне підвищення рівня здоров’я, фізичного та духовного розвитку громадян, сприяння економічному і соціальному прогресу суспільства та утвердження міжнародного авторитету міста Самбора та України у світовому товаристві.
- ФОРМИ ТА МЕТОДИ ДІЯЛЬНОСТІ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Діяльність шахового клубу спрямована на:
- Популяризацію і пропаганду серед населення фізичної культури і спорту, зокрема шахів з практичної гри та шахової композиції, шашок;
- Сприяння активного і культурного відпочинку жителів міста;
- Навчання учнів шкіл та іншої молоді майстерності стародавньої гри, шахової композиції та підвищення їх інтелектуального розвитку;
- Створення сприятливих умов для залучення в клуб різного віку громадян;
- Розширення мережі шахово-шашкових клубів, гуртків, секцій та допомога у їх діяльності.
- Для здійснення цілей та завдань шаховий клуб має право:
- Залучати громадськість до роботи в популяризації та поширенні спортивної преси та видавництва книг на шахову тематику по практичній грі та з шахової композиції;
- Розробляти систему міських та міжнародних спортивних змагань;
- Формувати склад збірної команди міста та організовувати їх кваліфіковану підготовку;
- Направляти спортсменів, тренерів та організаторів на змагання по місту, району, області, Україні та міжнародні змагання;
- Організовувати проведення різних спортивних шахових заходів, в тому числі благодійного характеру;
- Допомагати в організації створення шахово-шашкових секцій, гуртків та надає допомогу у їх матеріальному забезпеченні;
- Підтримувати зв’язок із спортивними клубами Польщі, Словаччини та іншими вітчизняними та зарубіжними спортивно-шаховими клубами і організаціями;
- Захищати права членів клубу (як окремих так і колективних) в разі виникнення спірних питань під час шахово-шашкових матчів, конкурсів по шаховій композиції, турнірів та інших спортивних заходів.
- Клуб має своє лекційне шахове бюро.
- Клуб може мати свій періодичний друкований шаховий орган та видавати інші матеріали з питань популяризації і пропаганди шахів, шахової композиції та шашок ( листівки, брошури, книги). Видавництво може провадитись за кошти місцевого бюджету, за кошти благодійних пожертвувань або за членські внески шахістів.
- ЧЛЕНИ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Членами шахового клубу можуть бути фізичні особи, які досягли 14 років, а також юридичні особи, які визнають цей Статут та сплачують регулярно членські внески.
- На правах юридичних осіб – колективних членів шахового клубу входять:
- Підприємства усіх форм власності, установи, організації, навчальні заклади і громадські організації;
- Учні шкіл та студенти вищих та середніх спеціальних закладів, професійно-технічних училищ, інша категорія громадян.
- Індивідуальні та колективні члени шахового клубу користуються рівними правами.
- Прийом громадян у члени клубу здійснюється на підставі письмового звернення юридичних осіб-вступників у відповідності до вимог Закону України « Про об’єднання громадян».
- Шаховий клуб може, враховуючи особливі заслуги, за результатами практичної гри з шахів та шахової композиції, у популяризації і пропаганди шахів:
- Обирати почесних членів клубу, як окремих громадян, так і колективних, незалежно від їхньої формальної належності до клубу;
- Входити з клопотанням до органів влади про відповідне відзначення та нагородження;
- Виходити із клопотанням про представлення до державних нагород членів клубу.
- Індивідуальному членові клубу видається членський квиток, колективному – свідоцтво. Зразок членського квитка і свідоцтва затверджує дирекція клубу.
- Члени клубу мають право:
- Брати участь у спортивній діяльності шахового клубу;
- Організовано та матеріально підтримувати клуб;
- Одержувати від дирекції шахового клубу спортивну інформацію необхідну для реалізації своїх цілей та інтересів;
- Вносити пропозиції дирекції шахового клубу щодо покращення роботи клубу, брати активну участь в його роботі і практичного втілення своїх пропозицій;
- Обирати і бути обраними в органи управління та контролюючі органи клубу;
- Розповсюджувати спортивно-шахову інформацію і пропаганду вати її;
- Добровільно вийти з членів клубу.
- Члени клубу зобов’язані:
- Дотримуватись Статутних вимог клубу;
- Сприяти в реалізації рішень, які приймає дирекція клубу та загальні збори членів клубу;
- Виконувати рішення дирекції клубу та рішень загальних зборів;
- Бережно зберігати майно шахового клубу, а за його пошкодження чи знищення (пропажу), винна особа відшкодовує повну вартість;
- Регулярно сплачувати членські внески.
- Загальні збори за поданням дирекції шахового клубу або ревізійної комісії за порушення Статутних вимог або норм спортивної етики, мають право виключити з членів клубу. Всі питання про виключення членів шахового клубу розглядаються тільки загальними зборами на підставі доказових і обґрунтованих матеріалів вини члена шахового клубу.
- Індивідуальні члени клубу сплачують втішний внесок і щорічні внески, розмір яких встановлюється загальними зборами за поданням дирекції клубу. Їх розмір може переглядатися і встановлюватися пропорційно зростанню мінімальної заробітної плати. Зібрані грошові кошти за рахунок членських внесків, вносяться на розрахунковий рахунок в банку та використовуються на потреби шахового клубу.
- Неповнолітні і колективні члени клубу звільняються від вступних і щорічних індивідуальних членських внесків. Вони за бажанням можуть надавати клубу матеріальну підтримку в інших формах, що не суперечать чинному законодавству.
- Колективні члени клубу мають право добровільно вносити грошові кошти на розрахунковий або окремий рахунок шахового клубу, зміцнюючи його матеріально-технічну базу. Поступлені кошти використовуються на розвиток шахового клубу.
- ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Виконавчим органом управління є дирекція шахового клубу. До складу дирекції входять: директор клубу, заступник директора, головний бухгалтер(бухгалтер), тренери з практичної гри та тренер з шахової композиції.
- Персональну відповідальність за роботу шахового клубу несе директор.
- Директор шахового клубу призначається на посаду і звільняється з неї рішенням загальних зборів шахового клубу і затверджується розпорядженням міського голови. Кандидатура на посаду директора повинна володіти організаційними здібностями, мати вищу або середню освіту, бути шахістом з високою спортивною кваліфікацією. Заступника директора шахового клубу, головного бухгалтера (бухгалтера) та тренерів на роботу приймає директор клубу. Тренери також повинні бути спеціалістами високої шахової кваліфікації.
Директор шахового клубу, заступник директора та особи тренерського складу можуть на їх бажання виконувати свої функціональні обов’язки на громадських засадах, тобто працювати на безоплатній основі.
- Директор організовує роботу всього шахового клубу, здійснює прийом та звільнення з роботи, видає накази та розпорядження, відкриває рахунки в установах банку, має право підпису на банківських документах, розпоряджається грошовими коштами, має право підпису на всіх документах, без довіреності (доручення) представляє шаховий клуб у відносинах з фізичними та юридичними особами, пропонує зміни та доповнення до Статуту, розробляє кошторис клубу, має право укладати договори, має право бути позивачем чи відповідачем у суді та виконувати інші обов’язки, які передбачені у функціональних обов’язках. На період його відсутності ( у випадку хвороби або знаходженні у відпустці) тимчасово обов’язки директора виконує заступник або один із тренерів.
Робота заступника директора шахового клубу, головного бухгалтера, тренерського складу вказана у їх функціональних обов’язках.
- Робота дирекції шахового клубу тісно пов’язана з роботою членів шахового клубу.
- Вищим органом управління шахового клубу є загальні збори, які скликаються не менше 2 разів на рік. Збори вважаються правомочними, якщо на них присутні більше 60 % членів шахового клубу. Рішення на зборах приймаються відкритим голосуванням: простою більшістю голосів від числа присутніх на зборах.
Збори скликаються на вимогу дирекції клубу, або на вимогу 1/3 від числа індивідуальних членів клубу, або на вимогу ревізійної комісії.
До компетенції загальних зборів належить:
- Прийом у члени шахового клубу;
- Виключення із членів шахового клубу;
- Вибори ревізійної комісії;
- Заслуховування звіту директора шахового клубу та ревізійної комісії;
- Розгляд питань по покращенню роботи шахового клубу;
- Розгляд питань про встановлення розміру внесків та про звільнення від них;
- Розгляд заяв та скарг членів клубу;
- Внесення пропозицій щодо присвоєння відповідних звань;
- Розгляд питань по внесенню змін та доповнень Статуту, його реорганізації та ліквідації;
- Обрання директора шахового клубу;
- Розгляд інших питань діяльності членів клубу.
- Загальні збори обирають відкритим голосуванням ревізійну комісію із 3 осіб. Членом ревізійної комісії може бути обрано представника колективного члену клубу. Ревізійна комісія здійснює контроль за поступленням та використанням грошових коштів, які поступили від членських внесків та від пожертвувань, спонсорської та благодійної допомоги. Ревізійна комісія не має права втручатись у виконавчу роботу дирекції.
- Ревізійна комісія не менше 1 разу на рік звітує про свою роботу та доводить до відома членів шахового клубу про витрачені кошти та забезпечення матеріально-технічних засобів.
- ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Клуб є неприбутковою установою, діяльність якої спрямована на виконання соціально-важливих функцій і не переслідує мети отримання прибутку.
- Фінансування шахового клубу здійснюється за рахунок місцевого бюджету.
- Виділені та затверджені у бюджеті грошові кошти згідно кошторису використовуються на:
- Оплату праці дирекції згідно затвердженого кошторису;
- На придбання спортивного інвентарю, наочної з шахів спортивної агітації, комп’ютерної техніки, шахових програм, книг з шахів та шахової композиції, тощо;
- На проведення змагань з шахів з практичної гри та змагань з шахової композиції;
- На відрядження;
- На видавництво шахової літератури з практичної гри та з шахової композиції, періодичної спеціальної преси.
- Фінансування шахового клубу здійснюється і за рахунок членських внесків.
- Від поступлення грошових коштів від фізичних та юридичних осіб у формі спонсорської та благодійної допомоги, пожертвувань, гуманітарних надходжень.
- Інші джерела надходжень грошових коштів та матеріальних активів, які не заборонені чинним законодавством України.
- Додаткові поступлення у формі матеріальних та грошових активів зараховуються на окремий рахунок клубу, повністю використовуються на розвиток та пропаганду шахового спорту.
- Директор, заступник та тренерський склад шахового клубу має право проводити навчання учнів та іншої молоді практичній грі та шаховій композиції за оплату, а отримані грошові кошти використати на оплату праці цим особам, або на інші цілі клубу.
- Забороняється розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частини серед засновників, членів шахового клубу, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
- Доходи неприбуткової організації шаховий клуб «Каїса» використовуються виключно для фінансування видатків та утримання.
- МАЙНО, ВЛАСНІСТЬ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Власністю шахового клубу є всі грошові кошти, які поступили на розрахунковий рахунок в банк або безпосередньо в касу.
- Всі матеріальні цінності – майно, придбане на грошові кошти клубу або передане йому окремими громадянами, а також передане індивідуальними або колективними членами клубу.
- Всі матеріальні цінності знаходяться на балансі клубу.
- Шаховий клуб може мати таке майно:
- Шахівниці та комплекти фігур;
- Шахові столи;
- Комп’ютери;
- Ксерокс;
- Шахові комп’ютерні програми;
- Шахові годинники;
- Шахову літературу: книги, брошури, журнали;
- Шахові магнітні демонстраційні дошки та фігури, стенди;
- Меблі, які необхідні для облаштування шахового клубу;
- Сейфи або металічні шафи;
- Телефон, факс;
- Інше необхідне для шахового клубу майно.
- У шаховому клубі ведеться статистичний та бухгалтерський обліки, у відповідні строки подається звітність.
- КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ШАХОВОГО КЛУБУ
- За діяльністю шахового клубу, у тому числі і господарсько-фінансовою, здійснює контроль виконком Самбірської міської ради.
- За обліком та використанням грошових та матеріальних цінностей здійснює безпосередній контроль контрольно-ревізійне управління, податкова інспекція, прокуратура та поліція.
- У випадках виявлення фактів зловживання чи нецільового використання грошових та майнових цінностей клубу, особи, винні у вчинені цих дій, несуть відповідальність у відповідності до вимог чинного законодавства України.
- РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ ШАХОВОГО КЛУБУ
- Реорганізація та ліквідація шахового клубу здійснюється згідно чинного законодавства.
- Реорганізацію та ліквідацію шахового клубу здійснює міська рада за своєю ініціативою або за рішенням загальних зборів членів шахового клубу.
- При ліквідації створюється ліквідаційна комісія, до якої і переходять всі повноваження по ліквідації клубу: складання ліквідаційного балансу та знаття юридичної особи з реєстрації у податковій інспекції, у пенсійному фонді, закриття розрахункового та інших рахунків у банку та здійснення інших необхідних дій.
- При ліквідації шаховий клуб, як юридична особа, виключається з державного реєстру.
- У разі припинення існування неприбуткової організації – шахового клубу «Каїса» – майно, активи передаються одній або кільком організаціям відповідного виду або зараховуються у дохід бюджету.
- ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ
- Цей Статут набуває чинності з дати його державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України.
- До Статуту шахового клубу можуть бути внесені зміни та доповнення, які затверджуються на загальних зборах шахового клубу. Зміни та доповнення можуть бути оформлені у формі окремих додатків, або Статут представлений у новій редакції. Статут у новій редакції або окремі додатки до нього реєструються у державного реєстратора.
- Зміни та доповнення до Статуту вносяться, погоджуються, затверджуються, реєструються у встановленому чинним законодавством України порядку.
Секретар ради Юрій Дмитришин