Економічна значимість діяльності лісопереробних підприємств
Лісопереробне підприємство в економіці регіону займає досить значне місце. Основні напрямки розвитку лісопереробного підприємства – це раціональне використання лісових ресурсів із збереженням і підвищенням всіх корисних функцій лісових насаджень, виробництва високоякісних меблів, столярних виробів тощо.
Деревина хоча і головний, але далеко не єдиний продукт лісу. Розміщені серед сільськогосподарських угідь ліси мають велике ґрунтозахисне значення, попереджують вітрову і водну ерозії, сприяють накопиченню вологи в ґрунті, захищають посіви від несприятливих кліматичних факторів. Ліси, розміщені уздовж берегів річок виконують водоохоронну і водорегулюючу роль. Вони регулюють танення снігу весною, зменшують негативний вплив весняних паводків, захищають береги річок від змиву і розмиву, а русла рік від замулення.
Львівська обласна державна адміністрація сформувала рейтинг деревообробних підприємств Львівщини за основними показниками: кількість найманих працівників, податкове навантаження, ефективність виробництва, середня заробітна плата, глибина переробки деревини.
За інформацією департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації зазначений рейтинг буде використовуватися для відповідного організаційно-матеріального заохочення і стимулювання провідних деревообробників області. Механізми організаційно-матеріального заохочення будуть напрацьовуватися надалі департаментом економічної політики спільно з Асоціацією деревообробників та лісозаготівельників Львівщини та Радою лісового сектора.
Надія Петрик,
начальник відділу з питань праці
управління економіки