Проект детального плану території обмеженої вулицями Валова та Торгова
в межах 68 кварталу

Проект детального плану території обмеженої вулицями Валова та Торгова в межах 68 кварталу в м. Самборі розроблений на замовлення Самбірської міської ради та у відповідності з ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», ДБН 360-92* «Планування та забудова міських і сільських поселень», ДСП-173 «Санітарні правила планування та забудови населених пунктів» та Закону України №3038-VI від 17.02.2011р. Про регулювання містобудівної діяльності». В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови ділянки площею 0, 1738 га.

Головною метою розроблення ДПТ є:

 • уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану, зокрема щодо території ПАТ «Львівобленерго»;
 • уточнення функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови;
 • визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами.

Підставою для розроблення ДПТ є рішення Самбірської міської ради № 37 від 18 червня 2015 року «Про розроблення містобудівної документації – детального плану території обмеженої вулицями Валова та Торгова в межах 68 кварталу в м. Самборі» та завдання на проектування. Даним детальним планом території передбачається впорядкування земельної ділянки площею 0, 178 га, на якій знаходяться нежитлові будівлі ПАТ «Львівобленерго», а також нежитлові будівлі (гаражі) які відповідно до права власності на майно належать громадянам.

Ділянка проектування знаходиться на вул. Торгова 1а. Запропонована ділянка для обслуговування нежитлових приміщень, розташована на території яка генеральним планом визначена як територія громадської забудови. На ділянці знаходяться адміністративні та господарські будівлі (гаражі). Також на ділянках опрацювання знаходяться інженерні мережі, а саме повітряні та кабельні лінії електропередач 04 кВ та 10 кВ, мережі газо, водопостачання та самопливної каналізації.

Ділянка межує:

 • з північної сторони – з території громадської забудови (магазин);
 • з південної сторони – з території житлової садибної забудови;
 • з західної сторони – з території громадської забудови (ринок);
 • з східної сторони – з вулицею Торгова ( за якою знаходиться територія громадської забудови).

До існуючих обмежень, які є на даній ділянці і впливають на функціонування об`єктів відносяться:

 • охоронні зони ліній електропередачі;
 • червоні лінії вул. Торгова (20 м);
 • відстані від гаражів до житлової та громадської забудови – 10 м.

До даної території опрацювання площею 0,1738 га , згідно проектного плану детального плану території, входять ділянки площею 0,1490 га (територія РЕМ), 0,0049 га та 0,0041 га ( для обслуговування гаражів громадян) за межами червоних ліній вулиці Торгова, а також частина ділянки площею 0,0158 га в межах червоних ліній вулиці Торгова , яка перебуває під озелененням, частково твердим покриттям та мощенням. На території за межами червоної лінії вулиці розташовані адміністративні, господарські та інженерні споруди, озеленення та проїзди. Територія опрацювання загальною площею 0,1738 передбачається з метою відведення її в оренду.

 
 
 
 


Характеристика кварталу:

Проект детального плану території, обмеженої вул. Грушевського, Козацькою і межею підприємства « Самбірське АТП 14608» в межах кварталу 51 м.Самбора.

Площа кварталу   4,53 га

Площа впливу детального плану   10,62 га.

Мета розроблення детального плану:

 • Формування земельної ділянки під будівництво багатоповерхового будинку шляхом об’єднання кількох земельних ділянок і зміною цільового призначення новоствореної ділянки ( лист №4, ділянки №4,5,10.)
 • Виніс за межі міста промисловості ( лист №4, ділянка №2 ) з подальшою зміною цільового призначення ділянки під будівництво багатоповерхового будинку
 • Зміна цільового призначення ділянки ( лист №4, ділянка №3 ) під будівництво багатоповерхового будинку
Альбом:
Альбом:
Альбом:

Детальний план території обмеженої вул. Завокзальна, межею військової частини А 0807, річкою Млинівка та межею парку в межах 47 кварталу

proektnij

funkcional-ost-01-09vokzal-1

isnuyuchij-ost-29-08-vokzal-1

Детальний план території обмеженої вулицями Клинівка, Карпенка Карого, межею території НАК «Укргазвидобування» та провулком в межах 108 кварталу у м.Самборі,  Львівської області, розроблений на замовлення виконавчого комітету Самбірської міської ради згідно Рішення Самбірської міської ради № 25 від 19 липня2016 року.

В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови території орієнтовною площею 1,33 га. Розрахунковий термін реалізації ДПТ –5 років.

В проекті враховані основні рішення генплану м. Самбора, розробленого Державним підприємством Державним інститутом проектування міст «Містопроект» (м. Львів) у 1976 р.

Проект розроблений у відповідності з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень» ДСП -173 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів», ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДСТУ-Н Б Б.1.1-8:2009 «Настанова щодо складу, змісту, порядку розроблення, погодження та затвердження детального плану території».

Головною метою розроблення ДПТ є:

 • уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану, зокрема приміщень ТзОВ «Львівхолод»;
 • зміна цільового призначення ділянки громадянина Гінайло В;
 • уточнення функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови;
 • визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами.

Підставою для розроблення ДПТ є Рішення Самбірської міської ради № 25 від 19 липня 2016 року «Про розробку містобудівної документації – детального плану території обмеженої вулицями Клинівка, Карпенка Карого, межею території НАК «Укрнафтогазвидобування» та провулком в межах 108 кварталу в м. Самборі» та завдання на проектування. Даним детальним планом території передбачається зміна цільового призначення земельної ділянки, на якій знаходяться нежитлові будівлі громадянина Гінайло, а також нежитлові будівлі (гаражі) які відповідно до права власності на майно належать юриличним та фізичним особам.

Територія проектування (квартал 108) знаходиться на схід від центральної частини м. Самбора, обмеженої вул.Клинівка, Карпенка Карого, межею території НАК «Укргазвидобування» та провулком в межах 108 кварталу у м.Самборі, Львівської області. Територія відноситься до серединної зони міста.

Запропонована ділянка для обслуговування нежитлових приміщень, розташована на території яка генеральним планом визначена: частина як територія громадської забудови, а частина як землі промисловості. На ділянці знаходяться адміністративні та господарські будівлі (гаражі). Також на ділянках опрацювання знаходяться інженерні мережі, а саме повітряні та кабельні лінії електропередач 04 кВ та 10 кВ, мережі газо, водопостачання та самопливної каналізації.

Ділянка межує:

 • з північної сторони – з територією проектованої громадської забудови;
 • з південної сторони – з територією проектованої громадської забудови;
 • з західної сторони – з територією НАК «Укрнафтогазвидобування»
 • з східної сторони – з територією промисловості;
 • 3_Проект 4_Функц_онал 2__снуючий 1_Планувальна

Проект детального плану території обмеженої вулицями Валова та Торгова
в межах 68 кварталу

Містобудівна документація розроблена згідно з вимогами Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування», Водного кодексу України, ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН В.2.3-5:2001 «Вулиці та дороги населених пунктів», ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І Проектування. Частина ІІ Будівництво» ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів».

Детальний план розробляється на земельну ділянку, яка знаходиться в межах населеного пункту відповідно до чинного законодавства з використанням матеріалів містобудівного та земельного кадастрів.

Територія земельної ділянки знаходиться в межах населеного пункту обмеженої вулицями Валова та Торгова в межах 68 кварталу в м. Самборі. Земельна ділянка розміщена серед існуючої сформованої забудови.

Із півночі та сходу знаходиться територія громадської забудови. В південній та західній стороні територія межує з територією садибної забудови. Земельна ділянка на яку розробляється детальний план території є забудована. На території переважає громадська забудова. Також із західної сторони розміщена територія транспортної інфраструктури (ТзОВ «Самбірське АТП-14608»), із сходу – територія інженерної інфраструктури (Самбірський РЕМ); територія садибної забудови (згідно генерального плану). В цілому стан навколишнього середовища на території проектування можна характеризувати як задовільний, чому сприяє щільна забудова.

Планувальними обмеженнями на території детального плану території є:

 • Межі землекористування

 • Нормативні побутові, санітарні та пожежні розриви

 • Охоронна зона ЛЕП 0,4кВт., 10кВт. – 4м., 10м.

 • Охоронна зона від газопроводу низького тиску – 4м.

 • Охоронна зона від газопроводу середнього тиску – 8м.

 • Охоронна зона від водопроводу – 20м.

 • Охоронна зона від каналізації – 4м.

 • Охоронна зона від кабелів зв’язку («Укртелеком», «Сантел») – 4м.

Площа земельної ділянки обмежена вулицями Валова та Торгова3,6728 га.

За функціональним призначенням територія проектованого об’єкту в межах розроблення детального плану передбачається для обслуговування нежитлових будівель; для будівництва та обслуговування будівель торгівлі; для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку (існуючий багатоквартирний житловий будинок 2КН); для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії (Самбірський РЕМ ПАТ Львівобленерг); для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства (ТзОВ “Самбiрське АТП-14608”).

Майнові права на проект даного детального плану території належать замовнику, авторські – розробнику ДПТ.

Детальний план території вносить уточнення і доповнення до містобудівної документації на новому рівні, пов’язаному із більшою деталізацією містобудівного планування території та проектних рішень.

Територію, визначену детальним планом для містобудівного освоєння, слід використовувати за функціональним призначенням.

Рішення детального плану повинні враховуватись і прийматись за основу при прийнятті рішень органів місцевого самоврядування щодо використання території, розробленні та моніторингу реалізації містобудівної документації на наступних стадіях проектування.

В’їзд/виїзд на територію проектованої території відбувається із вулиць Валова та Торгова які оточують ділянку. На території опрацювання розміщена існуюча громадська забудова, територія ТзОВ «Самбірське АТП-14608» з існуючим автопавільйоном, територія Самбірського РЕМ (ДПТ розроблений ПП «Центр європейського розвитку») та існуючий багатоквартирний житловий будинок. Також проектом детального плану запроектовано будівлю торгового центру з підземним паркінгом на території яка належить ТзОВ «Ринок-сервіс» (земельна ділянка №1 ТзОВ «Ринок-сервіс»). Детальним планом також передбачено уточнення встановлених меж земельних ділянок, уточнення планувальних обмежень згідно розробленого генерального плану м. Самбір, упорядкування територій обмежених вулицями Валова та Торгова. Розміщеня і будівництво наземних об’єктів житлово-цивільного, промислового призначення та інших капітальних споруд, крім об’єктів транспорту та інженерних мереж, в межах червоних ліній вулиць і доріг забороняється. (ДБН В.2.3-5-2001 “Вулиці та дороги населених пунктів”). Даним детальним планом території враховано ДПТ на ділянку Самбірського РЕМ розроблений ПП «Центр європейського розвитку». Передбачено зупинку громадського автотранспорту та паркомісця для автомобілів.

Даним детальним планом передбачається приведення до нормативних показників існуючих проїздів, а також архітектурно-планувальне та об’ємно-функціональне впорядкування території.

ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ.

Техніко-економічні показники ДПТ (загальні)

1. Площа земельної ділянки в межах червоних ліній вулиць Валова та Торгова – 1,9807 Га;

2. Площа земельної ділянки обмеженої вулицями Валова та Торгова в межах 68 кварталу – 3,6728 Га;

3. Площа земельної ділянки №1 ТзОВ “Ринок-сервіс” – 0,4929 Га;

– за межами червоних ліній – 0,4687 Га;

– в межах червоних ліній – 0,0242 Га;

4. Площа земельної ділянки №2 ТзОВ “Ринок-сервіс” – 0,8938 Га;

5. Площа земельної ділянки ДПТ розробленого ПП “Центр європейського розвитку” – 0,1738 Га;

6. Площа земельних ділянок інших землекористувачів – 2,1399 Га;

7. Коефіціенти:

– земельної ділянки №1 ТзОВ “Ринок-сервіс” – 12,7 %;

– земельної ділянки №2 ТзОВ “Ринок-сервіс” – 24,3 %;

– земельної ділянки ДПТ розробленого ПП “Центр європейського розвитку” – 4,7 %;

– земельних ділянок інших землекористувачів – 58,2 %;

1 Схема розташування А3_01

2 Існуючий стан 980х740_01

л4 980х740_2

10 Мережі 505х390_01

ТЕП

Дет план1

Опорний план

Генеральний план

ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН ТЕРИТОРІЇ

обмеженої вулицями Шевченка, Заводська, річкою Млинівка та межею м. Самбора

в межах 16 кварталу в м. Самборі

2А

3А

4А

5А

 

 

ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН

території в межах 76 кварталу в м. Самборі

76_1

76_2

76_3

ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН

території, обмеженої вулицями Івасюка та Шевченка в межах 15 кварталу

15-1-1

15-2

15-3

 

 

МІСТОБУДІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Детальний план території обмеженої вул. Стефаника, Івана Франка та р. Млинівка в межах 050 кварталу у м. Самборі, Львівської області

Підстава для виготовлення проекту:

 • Рішення Самбірської міської ради ради № 35 від «07» квітня 2015 року «Про розробку детального плану території обмеженої вул. Стефаника, Івана Франка та р. Млинівка в межах 050 кварталу у м. Самборі, Львівської області»
 • Договір № 14/04/16-43С-ДП від «23» вересня 2016 року.

Замовник містобудівної документації: Самбірська міська рада.

Мета рорзробки детального плану території: В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови території орієнтовною площею 5,70 га. Розрахунковий термін реалізації ДПТ – 5 років. Проектом передбачено формування земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів.

ТЕХНІЧНІ ПОКАЗНИКИ

 
 
№ з/п Назва показника Кількість
1 Площа впливу ДПТ 5,72 га
2 Площа ДПТ 1,78 га

3

Червоні лінії / лінії регулювання забудови / жовті лінії / розміри вулиць:
вул Івана Франка 25,0 м 37,0 м 26,0 м 7,5 м
вул Стефаника 10,0 м 22,0 м   5,6 м
вул Володимира Великого 15,0 м 27,0 м   5,6 м
вул Кобільника 12,0 м 24,0 м   5,8 м
внутрішньоквартальні проїзди 2 смуги       5,6 м
внутрішньоквартальні проїзди 1 смуга       3,5 м
смуга безперешкодного руху спецтранспорту       3,5 м

4

Інженерне забезпечення:
електропостачання так
водопостачання так
каналізація так
газопостачання так
зв’язок так

5

Санітарно-охоронні зони:
річка Млинівка 5,0 м від укосу води
ЛЕП низької напруги 1,0 м від крайнього кабелю
виробнича будівля 50,0 м від крайньої стіни
трансформаторна підстанція 8,0 м від крайньої стіни
газопровід середнього тиску 4,0 м від осі трубопроводу
лінія зв’язку 2,0 м від крайнього кабелю
водопровід 1,0 м від бокової стінки труби
каналізаційна мережа 3,0 м від бокової стінки труби
 
             

 121

2.22

3.23

Детальний план території

обмеженої  вулицями Слюсарська, Валова, Торгова, Водна, Спадиста  в межах 70 кварталу в м.Самборі, Львівської області.

 • Територія, яка розглядається даним детальним планом знаходиться в центральній частині міста і охоплює визначену рішенням міської ради ділянку, що входить в 70 квартал населеного пункту
 • Площа території , що розглядається даним детальним планом складає орієнтовно 1.5 га.
 • Ділянка обмежена:
 • вулицями Валова та Слюсарська з Півночі , вул. Водна та Торгова з Півдня і Сходу та проїздом вул. Спадиста з заходу. Ділянка знаходиться в межах м. Самбора і є придатною для розміщення об’єктів житлово-громадського призначення.

При розробці ДПТ враховано:

 • матеріали генерального плану м.Самбора,.
 • матеріали топогеодезичного знімання М 1:1000, результати натурних обстежень та контрольних обмірів;
 • рішення Самбірської міської ради № 42 від 15 червня 2017р.
 • завдання на розроблення детального плану території
 1. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Площа в межах детального планування 1,135 га

Площі земельних ділянок  пропонованих для відведення :

Площі сукупних проектних земельних ділянок детального плану території :

– 0.238 га. ( для садибної житлової забудови)

– 0.206 га. ( для квартирної житлової забудови)      

– 0.073 га. ( територія громадської забудови)

0.01га. ( для будівництва та обслуговування гаражу)

– 0.004га.   (замощення пішохідних доріжок)

Примітка: величини площ наведені попередньо і уточнюються при розробці проекту відведення земельної ділянки та робочого проекту будівництва об’єкту

8.СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА

(витяг)

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території. На території, яка охоплюється детальним планом, розглядається можливість планування та забудови території житлово-громадського призначення, а саме розміщення на вказаних ділянках громадських та житлових будівель.

Проектовані об’єкти не класифікуються  санітарно-захисними зонами і відповідають  нормам і вимогам Законів України «Про охорону атмосферного повітря» і «Про охорону навколишнього природного середовища»,  не надасть  негативного впливу на навколишнє природне середовище.

5) Ймовірні наслідки:

Ймовірні наслідки діяльності – розміщення на вказаній території житлових та громадських будівель.

а) для довкілля, у тому числі для населення

Ймовірні види впливу на навколишнє середовище:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК), та пересувних джерел забруднення, а саме викиди  автомобільного транспорту ;

– в період будівництва об’єктів та в процесі експлуатації вплив на водне середовище відсутній. Водопостачання – підключення мереж від центральної мережі міста Самбора. Каналізація – централізована;

– порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, вібрацій від процесів виробництва, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників – вітру, дощових потоків, тощо;

–  акустичне забруднення, розрахунковий граничнодопустимий рівень якого в житловій забудові не повинен перевищувати допустимий рівень шуму на території населених місць;

– на соціальне середовище – створення нових робочих місць, сприяння розвитку малого і середнього бізнесу, наповнення бюджетів різних рівнів, розвиток інфраструктури міста.

б) Для територій з природоохоронним статусом

Земельна ділянка яка розглядається детальним планом знаходиться поза межами об’єктів та територій природно-заповідного фонду, отже вплив не передбачається;

в) Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

Транскордонний плив відсутній;

1 Викопіювання з генплану старого 2__Детальні плани_Цісінський_70_ДПТ 70 кв.на червоні лінії Model (1)

Детальний план

території обмеженої вул. Східною, внутрішньоквартальним проїздом між вул. Східна та Чорновола в районі будиковолодіння № 69 по вул. Чорновола, вул. Чорновола та внутрішньоквартальним проїздом між вул. Східна та Чорновола, в районі будиковолодіння № 39 по вул. Чорновола в межах 129 кварталу в м. Самборі

ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

 ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ.

 

 

№ п/п Назва показників Одиниця

 

виміру

Існуючий

 

стан

Етап від 3-

 

7 років

1 2 3 4 5
1. Територія      
1.1 Територія в межах проекту га 8,0732 8,0732
1.2 Територія житлової забудови, у тому

 

числі:

га    
  – житлова садибна забудова   1,6847 1,6847
  – житлова багатоквартирна забудова   2,9300 0,3570
1.3 Територія громадської забудови га 0,4445
2. Населення      
2.1 Чисельність населення, всього

 

у тому числі:

осіб
  – житловій садибній забудові  
  – житловій багатоквартирній забудові   264
2.2 Щільність населення

 

у тому числі:

люд./га
  – житловій садибній забудові  
  – житловій багатоквартирній забудові     740
 1. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА.

(витяг)

 • Зміст та основні цілі ДПТ, його зв’язок з іншими документами державного планування.

Детальний план території обмеженої вул. Східною, внутрішньоквартальним проїздом між вул. Східна та Чорновола в районі будинковолодіння № 69 по вул. Чорновола, вул. Чорновола та внутрішньоквартальним проїздом між вул. Східна та Чорновола, в районі будинковолодіння № 39 по вул. Чорновола в межах 129 кварталу у м.Самбір Львівської області розроблений на замовлення виконавчого комітету Самбірської міської ради згідно рішення Самбірської міської ради № 43 від 11 квітня 2019 р.

В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови території опрацювання ДПТ площею 8,0732 га, зокрема уточнення планувальної структури та формування меж проектованої земельної ділянки площею 0,3570 га для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку (цільове призначення – 02.03 «Для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлововго будинку»).

Детальний план розроблений в межах структурно-планувального елементу території населеного пункту, який має цілісний планувальний характер.

Розрахунковий термін реалізації ДПТ – 3 роки.

 • Характеристика поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогноз і зміни цього стану.

Ділянка проектування знаходиться в східній частині м. Самбір в кварталі існуючої житлової забудови забудови. Ділянка ДПТ обмежена вулицями – Чорновола та Східна та внутрішньоквартальними проїздами. В межах ділянки проектування у переважній більшості розташовуються багатоквартирні та садибні будинки.

Забудова проектованої ділянки площею 0,3570 га представлена такими будівлями та спорудами: 5-ти поверховий 16-ти квартирний будинок,  прибудований продмагазин та офісні приміщення, 9-ти поверховий 72-ох квартирний житловий будинок.

 • Резюме нетехнічного характеру інформації

Проектом не передбачено розміщення на території ДПТ об’єктів, що можуть здійснювати негативний вплив на умови проживання населення м. Самбір. Територія ДПТ повинна буди належним чином благоустроєна та освітлена. Замощення вулиць і проїздів асфальтобетон, пішохідної частини – фігурні елементи мощення.

Детальний  план території

обмеженої вул. Чубинського, Шухевича та Перемишльська в межах 81 кварталу в м. Самборі

 1. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Площа в межах детального планування          4,2га

Площі земельних ділянок  пропонованих для відведення :

Площі проектних земельних ділянок детального плану території :

– діл. №2   0.0736 га  ( Для громадського призначення)

– діл. №3   0.3669 га( Для комунально-складських приміщень)

– діл. №4   0.1468 га( Для комунально-складських приміщень)

– діл.№5    0.1024 га. ( Для громадського призначення)

-діл.№9     0.3838   (Для будівництва індивідуальних гаражів)

Примітка: величини площ наведені попередньо і уточнюються при розробці проекту відведення земельної ділянки та робочого проекту будівництва об’єкту .

 

 1. СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА

(витяги)

3) Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Містобудівним проектом «обмеженої  віткою залізниці,вулицями Чубинського, Шухевича та Перемишльська  в межах 81 кварталу в м.Самборі,  Львівської області» обґрунтовується та розглядається можливість уточнення планування та забудови території частини 81 кварталу , а саме формування системи  житлово-громадської забудови та розміщення на проектованих ділянках будівель житлового та громадського призначення , комунально-складського та гаражного будівництва, під’їзних шляхів до цих будівель .

4) Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території. На території, яка охоплюється детальним планом, розглядається можливість планування та забудови території житлово-громадського та комунально-складськогопризначення, а саме розміщення на вказаних ділянках громадських та житлових будівель.

Проектовані громадські об’єкти не класифікуються  санітарно-захисними зонами і відповідають  нормам і вимогам Законів України «Про охорону атмосферного повітря» і «Про охорону навколишнього природного середовища»,  не надасть  негативного впливу на навколишнє природне середовище, для складських будівель передбачено облаштування 50-ти метрової СЗЗ 5-го класу..

5) Ймовірні наслідки:

Ймовірні наслідки діяльності – розміщення на вказаній території житлових та громадських будівель, а також будівель складів та зберігання транспорту.

а) для довкілля, у тому числі для населення

Ймовірні види впливу на навколишнє середовище:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК), та пересувних джерел забруднення, а саме викиди  автомобільного транспорту ;

– в період будівництва об’єктів та в процесі експлуатації вплив на водне середовище відсутній. Водопостачання – підключення мереж від центральної мережі міста Самбора. Каналізація – централізована;

– порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, вібрацій від процесів виробництва, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників – вітру, дощових потоків, тощо;

–  акустичне забруднення, розрахунковий граничнодопустимий рівень якого в житловій забудові не повинен перевищувати допустимий рівень шуму на території населених місць;

– на соціальне середовище – створення нових робочих місць, сприяння розвитку малого і середнього бізнесу, наповнення бюджетів різних рівнів, розвиток інфраструктури міста.

б) Для територій з природоохоронним статусом

Земельна ділянка яка розглядається детальним планом знаходиться поза межами об’єктів та територій природно-заповідного фонду, отже вплив не передбачається;

8) Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Зважаючи на державну політику в галузі енергозбереження, забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, при будівництві об`єктів доцільно максимально повно використовувати сучасні високоефективні екоенергозберігаючі технології та матеріали, зокрема огороджуючі конструкції з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності, сучасні альтернативні джерела енергії, інженерне обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії, тощо.

Детальний  план території
обмеженої  вул. Вагилевича і Середня та проїздами між даними вулицями  в межах 100 кварталу в м. Самборі

 1. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Площа в межах детального планування 25000.0м2

Площа ділянок садибної житлової забудови становить – 2.113 Га

в т.ч. проектовані ділянки (інвентаризація в існуючих історично складених параметрах ділянок) – 0.576 Га..

Примітка: величини площ наведені попередньо і уточнюються при розробці проекту відведення земельної ділянки та робочого проекту будівництва об’єкту .

 1. СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА

(витяги)

3) Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Містобудівним проектом «обмеженої  вул. Вагилевича і Середня та проїздами між даними вулицями  в межах 100 кварталу», Львівської області обґрунтовується та розглядається можливість уточнення планування та забудови території частини 100 кварталу , а саме формування системи житлової забудови.

4) Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території. На території, яка охоплюється детальним планом, розглядається можливість планування та забудови території житлової забудови.

Проектовані об’єкти , що не обтяжуються санітарно-захисними зонами відповідають  нормам і вимогам Законів України «Про охорону атмосферного повітря» і «Про охорону навколишнього природного середовища», та не надасть  негативного впливу на навколишнє природне середовище.

5) Ймовірні наслідки:

Ймовірні наслідки діяльності – розміщення на вказаній території житлових будівель і господарських споруд.

а) для довкілля, у тому числі для населення

Ймовірні види впливу на навколишнє середовище:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК), та пересувних джерел забруднення, а саме викиди  автомобільного транспорту;

– в період будівництва об’єктів та в процесі експлуатації вплив на водне середовище відсутній. Водопостачання – підключення мереж від центральної мережі міста Самбора. Каналізація – централізована;

– порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, вібрацій від процесів виробництва, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників – вітру, дощових потоків, тощо;

–  акустичне забруднення, розрахунковий граничнодопустимий рівень якого в житловій забудові не повинен перевищувати допустимий рівень шуму на території населених місць;

6) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо документ державного планування не буде затверджено

В межах території, що розглядається детальним планом передбачається планування житлових територій .

Відповідно до «Генерального плану м.Самбора» територія проектування Детального плану визначена із відповідними функціонуванням.

Альтернатива відсутня. Якщо документ державного планування не буде затверджено, це створить умови для невиконання Генерального плану м.Самбора.

 Є доцільним та оптимальним варіантом – містобудівні умови відповідають нормативним вимогам щодо розташування житлової садибної забудови.

8) Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Зважаючи на державну політику в галузі енергозбереження, забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, при будівництві об`єктів доцільно максимально повно використовувати сучасні високоефективні екоенергозберігаючі технології та матеріали, зокрема огороджуючі конструкції з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності, сучасні альтернативні джерела енергії, інженерне обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії, тощо.

Детальний  план території
обмеженої вул. Я.Стецька, межею підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго», з північної та східної сторони віткою залізниці та вул. Шухевича в межах 90 кварталу в м. Самборі
 (внесення змін)

 1. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Площа в межах детального планування          14.0га

Площа в межах земельної ділянки пропонованої для відведення під будівництво та обслуговування квартирного житлового будинку 4500.0 м2

Площа забудови                            1350.0 м2

Площа замощення                       1210.0 м2

Площа озеленення                      1940.0 м2

Примітка: величини площ наведені попередньо і уточнюються при розробці проекту відведення земельної ділянки та робочого проекту будівництва об’єкту .

 1. СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА

(витяги)

3) Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Містобудівним проектом «Детальний  план території обмеженої вул. Я.Стецька, межею підприємства теплових мереж «Самбіртеплокомуненерго», з північної та східної сторони віткою залізниці та вул. Шухевича в межах 90 кварталу в м. Самборі (внесення змін)», Львівської області обґрунтовується та розглядається можливість уточнення планування та забудови території частини 90 кварталу , а саме формування системи житлової забудови.

Детальний план розроблений відповідно до рішення VІIІ позачергової сесії VІI  демократичного скликання від 17 березня 2016 року № 3 «Про внесення змін до містобудівної документації».

5) Ймовірні наслідки:

Ймовірні наслідки діяльності – розміщення на вказаній території житлових будівель і господарських споруд.

а) для довкілля, у тому числі для населення

Ймовірні види впливу на навколишнє середовище:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК), та пересувних джерел забруднення, а саме викиди  автомобільного транспорту;

– в період будівництва об’єктів та в процесі експлуатації вплив на водне середовище відсутній. Водопостачання – підключення мереж від центральної мережі міста Самбора. Каналізація – централізована;

– порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, вібрацій від процесів виробництва, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників – вітру, дощових потоків, тощо;

–  акустичне забруднення, розрахунковий граничнодопустимий рівень якого в житловій забудові не повинен перевищувати допустимий рівень шуму на території населених місць;

6) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо документ державного планування не буде затверджено

В межах території, що розглядається детальним планом передбачається планування житлових територій та територій під гаражно-будівельні кооперативи.

Відповідно до «Генерального плану м.Самбора» територія проектування Детального плану визначена із відповідними функціонуванням.

Альтернатива відсутня. Якщо документ державного планування не буде затверджено, це створить умови для невиконання Генерального плану м.Самбора.

8) Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Зважаючи на державну політику в галузі енергозбереження, забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, при будівництві об`єктів доцільно максимально повно використовувати сучасні високоефективні екоенергозберігаючі технології та матеріали, зокрема огороджуючі конструкції з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності, сучасні альтернативні джерела енергії, інженерне обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії, тощо.

 

Детальний план території обмеженої вул. Коновальця, Набережною, Ів. Франка та р.Дністер в межах частини 28 та 150 в м.Самбір Львівської області розроблений  на замовлення  виконавчого комітету Самбірської міської ради  згідно  рішення Самбірської міської ради № 6 від 22 січня 2019 року.

 

В проекті опрацьовано планувальне рішення використання та забудови території

площею  57,51 га. Детальний план розробляється з метою вжиття заходів щодо берегоукріплення лівого берега р. Дністер та влаштування об’їзної дороги міста в межах території проектування. Площа території в межах проектованих червоних ліній, на якій передбачається влаштування дамби – 6,6640 га. Детальний план розроблений в межах структурно-планувального елементу території населеного пункту, який має цілісний планувальний характер.

Розрахунковий термін реалізації ДПТ – 15 років, в тому числі 1-ший етап реалізації – від 3 до  7 років.

 

      В проекті враховані основні рішення генплану м. Самбір, що розробляється ДІПМ «Містопроект».

 

       Проект розроблений у відповідності з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», ДБН Б.2.2.12:2019 ‘‘ Планування і забудова територій ‘‘, ДСП -173 «Державні санітарні правила, планування та забудови населених пунктів», ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів”, ДБН Б.1.1-14:2012  «Склад та зміст детального плану території»

 

            Територія, на яку розробляється ДПТ розташована в південній частині міста і обмежена:

 

– з півночі – проектованими червоними лініями існуючих вулиць (вул. Є.Коновальця, Бр.Бережницьких бічна, Грушевського бічна, Набережна, Наддністрянська), за якими знаходяться квартали існуючої садибної житлової забудови;

– з півдня – знаходиться р. Дністер та заплава р.Дністер, за якою проходить межа міста Самбір та Ралівської сільської ради;

– між проектованою дамбою та вулицями і житловими територіями з північної сторони знаходяться незайняті території, городи, заболочені території.

 

Вид об’єкта та його характеристика (гідротехнічна споруда – захисна дамба, червоні лінії об’їзної автодороги м. Самбора).

На сьогоднішній день територія під будівництво захисної дамби   знаходиться на вільній від забудови території та перебуває у комунальній власності міської ради.

Даним детальним планом території, що розглядається пропонується будівництво захисної дамби та автодороги в червоних лініях на вільних землях, в межах міста.

Цільове призначення: землі для обслуговування гідротехнічних споруд, землі в межах червоних ліній проектованої автодороги; інші території – землі запасу.

 

Функціональне призначення:  для будівництва та обслуговування гідротехнічних об‘єктів, для будівництва і обслуговування автодороги.

 

Техніко-економічні показники:

 

Площа території в межах опрацювання детального плану території – 57,51га.

 

 1. Захист території від затоплення високими водами — 20,93 га
 2. Влаштування підсипки – 22,00 га

 

 1. Площа ділянки в межах червоних ліній, на якій передбачається влаштування гідротехнічної споруди – захисної дамби – 66 640 м кв.
 2. Протяжність проектованої дамби обвалування (в межах опрацювання)- 2350 м.
 3. Проектоване виправлення русла р. Дністер (в межах території проектування) – 2110 м
 4. Влаштування берегоукріплення (проектоване) – 722 м. пог.
 5. Висота дамби в найвищому місці – до 8м

 

Примітка: величини площ наведені попередньо і уточнюються при розробці проекту відведення земельної ділянки та робочого проекту будівництва об’єкту .

СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА

(витяги)

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території. На території, яка охоплюється детальним планом, розглядається можливість планування та забудови інженерної споруди – захисної дамби та об’їзної дороги міста.

Проектований об’єкт не обтяжується санітарно-захисними зонами  та відповідає  нормам і вимогам Законів України «Про охорону атмосферного повітря» і «Про охорону навколишнього природного середовища», та не надасть  негативного впливу на навколишнє природне середовище.

3) Ймовірні наслідки:

Ймовірні наслідки діяльності – розміщення на вказаній території інженерної споруди захисту від ймовірних паводків та автомобільної дороги.

а) для довкілля, у тому числі для населення

Ймовірні види впливу на навколишнє середовище:

– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від пересувних джерел забруднення – а саме викиди  автомобільного транспорту, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК).;

– в період будівництва об’єкту значний вплив на водне середовище р.Дністер. В процесі експлуатації вплив на водне середовище матиме наявність шляхопроводу автомобільного транспорту.

– порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, вібрацій від процесів виробництва, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників – вітру, дощових потоків, тощо;

–  акустичне забруднення, розрахунковий граничнодопустимий рівень якого в житловій забудові не повинен перевищувати допустимий рівень шуму на території населених місць;

б) Для територій з природоохоронним статусом

Земельна ділянка яка розглядається детальним планом знаходиться в водоохоронній зоні водного об’єкту р.Дністер, вплив значний, регулюється водним законодавством україни та погоджений Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну. Поза межами територій природно-заповідного фонду ‑ отже вплив не передбачається.

02 Опорний план_2000

04 Висновок Басенового управління 03_GP_2000 _ основний лист

03_GP_2000 _ основний лист