У Самбірському ліцеї імені Андрія Чайковського презентували третій том із циклу книг про історію навчального закладу та його випускників. Її автором, як і попередніх двох, став професор історії Михайло Кріль
У Самбірському ліцеї імені Андрія Чайковського презентували третій том із циклу книг про історію навчального закладу та його випускників. Її автором, як і попередніх двох, став професор історії Михайло Кріль.
Книга складається із семи розділів. Усі вони присвячені відомим українським діячам, які були випускниками навчального закладу. Кожен з них мав значний вплив на формування української свідомості не лише на учнів гімназії чи жителів міста, а й на наступні покоління українців цілої держави та поза нею.
У книзі подається біографія кожного героя та опис їхніх здобутків.
Розділи побудовані за хронологічним принципом та мають свою тематичну спрямованість.
Зокрема, перший розділ розповідає про викладачів гімназії. Другий – про учених і тематику їхніх наукових досліджень. Є також розділи про письменників, митців (акторів, композиторів, художників), державно-політичних діячів і урядовців, церковних діячів і священників. У книзі також є коротка інформація про новітніх героїв російсько-української війни 2014-2023 років. Є сторінки, присвячені навчальному процесу в закладі та участі його викладачів та учнів у житті громади.
Урочиста презентація ІІІ тому Михайла Кріля “Самбірська гімназія” відбулася у актовому залі ліцею імені Чайковского. Участь у ній взяв самбірській міський голова Юрій Гамар. Вітаючи колектив ліцею із виходом третьої книги, він відзначив, що у цьому закладі вчилися люди, які творили історію нашої держави. А також додав, що говоною причиною цього є те, що туті завжди були викладачі, яких можна назвати справжніми патріотами, які змогли передавати любов до України і її народу своїм учням. “Тут завжди був високий рівень навчання. Так є і зараз. Цей навчальний заклад є перлиною нашого міста з глибокою та цікавою історією та давніми традиціями. Радію, що колектив ліцею не лише береже їх, а й гідно продовжує і примножує”, – відзначив Юрій Гамар. А також подякував професору Крілю та директорці ліцею Світлані Якубовській за велику працю, яка залишиться нащадкам.
Сам автор Михайло Кріль розповів про процес написання книги, про унікальні історії особистостей, імена яких увійшли у книгу. Він відзначив, що хотів зобразити кожного живою людиною, зберегти індивідуальність тих, про кого пише. А не просто передати енциклопедичну інформацію.
На презентації також були присутні рідні новітніх українських героїв, які боролися за Україну у сьогоднішній війні з російськими окупантами. Вони також поділилися враженнями про книгу.
Наприкінці зустрічі Світлана Якубовська подякувала усім, завдяки кому видання побачило світ. А також не виключила можливості продовження історії про навчальний заклад, який очолює.