ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКИМ НАДАЄТЬСЯ ПІЛЬГА ДЛЯ СПЛАТИ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ З ВРАХУВАННЯМ СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО СУКУПНОГО ДОХОДУ СІМ’Ї !
З 01 січня 2018 року для оформлення або подовження пільг Ваш дохід не повинен перевищувати 2470 грн.
Право на пільги окремим категоріям громадян, надається за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
Розмір розраховується відповідно до п.п 169.4.1 Податкового кодексу України. Податкова соціальна пільга дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня відповідного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
На 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено у розмірі 1763 грн.
Так, 1763*1,4– середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не повинен перевищувати 2470 грн.
Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року №76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», з 1 липня 2015 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються з врахуванням розміру середньомісячного сукупного доходу сім’ї таким категоріям:
1. Учасникам війни;
2. Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
3. Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
4. Особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
5. Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
6. Жертвам нацистських переслідувань;
7. Дітям війни;
8. Дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
9. Сім’ям, які мають неповнолітню дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
10. Багатодітним сім’ям; дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.
Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. № 389.
Відповідно статті 51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім’ї пільговика (окрім статусу діти війни) належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
З 01 травня 2016 року постановою Кабінету Міністрів від 27 квітня 2016 року України №319 передбачено, що на період отримання субсидій громадяни не отримуватимуть пільг на оплату житлово-комунальних послуг і придбання твердого палива і скрапленого газу.
Нова норма не знижує рівень соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на плату послуг і об’єм обов’язкового платежу за послуги залежить тільки від доходів сім’ї.
До відома членам сім’ї загиблих ( померлих) ветеранів війни:
з 01.07.2017р.пільга надається безтерміново та без врахування доходів .
Для отримання детальнішої інформації слід звертатися за адресою: вул. Мазепи,8, каб. 53, 55.
тел. 6-04-67.
Відділ персоніфікованого обліку
пільгових категорій населення управління
соціального захисту населення Самбірської міської ради