№9. Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Самбірської міської ради №4 від 2 червня 2015 року “Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Самбірської міської ради №4 від 26 лютого 2015 року “Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Самбора на 2015 рік, Програми розвитку міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міста Самбора на 2015 рік, Програми розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік, Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Самборі на 2015 рік””
Самбірська міська рада
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
II позачергова сесія VII демократичного скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 19 листопада 2015 року №9
Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Самбірської міської ради №4 від 2 червня 2015 року “Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Самбірської міської ради №4 від 26 лютого 2015 року “Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Самбора на 2015 рік, Програми розвитку міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міста Самбора на 2015 рік, Програми розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік, Програми розвитку малого та середнього підприємництва
в місті Самборі на 2015 рік””
Керуючись п.22 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та з метою збільшення ефективності виконання Програми розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік, Самбірська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Внести зміни до Програми розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік (додаток до рішення сесії Самбірської міської ради № 4 від 02.06.2015р. “Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Самбірської міської ради №4 від 26 лютого 2015 року “Про затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Самбора на 2015 рік, Програми розвитку міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міста Самбора на 2015 рік, Програми розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік, Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Самборі на 2015 рік”) та викласти в новій редакції (згідно додатку).
- Відділу розвитку економіки, підприємництва, торгівлі та інвестицій (О. Фур), та Туристично-інформаційному центру міста Самбора врахувати зміни при реалізації заходів Програми розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік.
- Відповідальність за виконання рішення покласти на начальника відділу розвитку економіки, підприємництва, торгівлі та інвестицій (О.Фур).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію ради з питань економіки, комунального майна та власності (С.Кузьо).
Міський голова Юрій Гамар
Додаток до рішення Самбірської міської ради
від 19 листопада 2015р. № 9
Програма розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік
Зміст
- Паспорт Програми
- Загальні положення
- Аналіз стану та умов розвитку туристичної галузі міста Самбора
- Мета і завдання Програми
- Фінансове забезпечення Програми
- Заходи Програми
- Очікувані результати виконання Програми
1. ПАСПОРТ
Програми
розвитку туризму в місті Самборі на 2015 рік
1. |
Розробник Програми |
Відділ розвитку економіки, підприємництва, торгівлі та |
2. |
Дата, номер документа про затвердження Програми |
|
3. |
Учасники Програми |
Структурні підрозділи виконавчих органів Самбірської |
4. |
Термін реалізації |
2015 рік |
5. |
Джерела фінансування: |
|
6. |
Обсяги фінансування з міського |
215,762 тис. гривень |
- Загальні положення
Програма розвитку туризму в місті Самборі (далі Програма) розроблена відповідно до основних положень Законів України «Про туризм», «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанов Кабінету Міністрів України та інших підзаконних актів, що стосуються питань розвитку туристичної галузі в Україні, Програми розвитку туризму та рекреації у Львівській області на 2014 − 2017 роки та реалізації заходів проекту «Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Самбора (Україна) та Гміни Ясло (Польща) на міжнародному туристичному ринку».
Програма розроблена для аналізу і узагальнення чинників, які впливають на стан туристичної галузі міста, визначення шляхів розвитку туризму в місті Самборі, створення передумов для поповнення державного та місцевого бюджетів за рахунок розвитку туризму, організації загальнодоступного і повноцінного відпочинку, ознайомлення з історико-культурною спадщиною міста Самбора та його звичаями і традиціями, а також для кращої реалізації туристичного потенціалу шляхом промоції міста Самбора на туристичному ринку.
- Аналіз стану та умов розвитку туристичної галузі міста Самбора
На даному етапі розвитку інтеграційних процесів та глобалізації світового суспільства, туризм стає все більш масовим явищем, що робить дану галузь однією з провідних, високоприбуткових та динамічних галузей світового господарства. Ці тенденції спостерігаються і в Україні. Наш регіон, і Самбірщина зокрема, володіють значним туристичним потенціалом. Так, місто Самбір має багату історичну та культурну спадщину, значну кількість архітектурних пам’яток загальнодержавного та місцевого значення, сучасних споруд та пам’ятників, які можуть бути цікавими для туристів. Вигідне географічне положення міста в мальовничому передгір’ї Карпат над рікою Дністер, близькість до українсько-польського кордону, обласного центру міста Львова, курортів Трускавця, Східниці, Моршина – можна вважати сприятливими передумовами розвитку туристичної галузі Самбора.
Для розвитку туризму в місті Самборі відіграє важливу роль збереження самобутньої бойківської культури, традицій і звичаїв, розвиток традиційних народних промислів краю, проведення історико-етнографічних досліджень, розвиток музейної справи.
Серед основних проблем, які негативно впливають на розвиток туристичної галузі в місті Самборі, можна виділити:
- маловиразний образ Самбора на туристичному ринку;
- невисокий рівень розвитку туристичної інфраструктури;
- невідповідність засобів розміщення світовим стандартам;
- поганий стан доріг;
- відсутність дорожніх вказівників і туристично-інформаційних знаків;
- незадовільний стан пам’яток історико-архітектурної спадщини, що не підлягають використанню для туристичних потреб;
- недосконалість законодавчої та нормативно-правової бази в галузі туризму;
- низька якість та недостатній асортимент туристичних послуг;
- недостатність туристичної інформації як для туристів, так і для підприємств, що надають послуги у сфері туризму (карт, рекламної продукції, інформації про місто).
- недостатній рівень фінансування туристичної галузі міста.
Усі ці проблеми диктують необхідність комплексного підходу до питань розвитку туризму в місті Самборі.
- Мета і завдання Програми
Метою Програми є здійснення заходів, спрямованих на розвиток туристичної галузі міста Самбора, створення та ефективне представлення конкурентоспроможного туристичного продукту на національному та міжнародному ринках, розвиток матеріально-технічної бази і сучасної інфраструктури туризму, сприятливих умов для залучення інвестицій, ефективного використання природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу, забезпечення умов для повноцінного функціонування суб’єктів туристичної діяльності, підвищення якості та асортименту туристичних послуг, здійснення рекламно-інформаційної діяльності, підтримку в’їзного туризму. Це повинно забезпечити зростання туристичних потоків та коштів, які туристи витрачають під час кожних відвідин міста, що в свою чергу повинно позитивно відобразитися на збільшенні фінансових оборотів галузей пов’язаних з туризмом, а саме: транспорту (перевізників, продавців палива, сфери комунікаційних послуг), торгівлі, мережі закладів харчування, місцевих підприємств харчової промисловості, телекомунікації, виробників спортивного й туристичного оснащення та поліграфічної продукції, тощо. Розвиток туристичної галузі також має велике соціальне значення за рахунок зменшення безробіття, зокрема не лише за рахунок створення робочих місць суб’єктами туристичної індустрії і пов’язаних з нею галузей, а й за рахунок збільшення самозайнятості населення (майстри народних промислів, індивідуальні виробники сувенірної продукції, художники, фотографи та інші).
Розвиток туристичної галузі, збільшення потоку туристів, формування позитивного іміджу міста Самбора на ринку туристичних послуг є запорукою зростання інвестиційної привабливості міста.
Головними завданнями Програми є:
- Формування конкурентоспроможного туристичного продукту міста та утвердження позитивного образу м. Самбора на туристичному ринку.
- Розвиток і вдосконалення туристичної інфраструктури.
- Ефективне використання об’єктів культурної спадщини та інших туристичних ресурсів.
- Забезпечення круглорічної привабливості міста для туристів.
- Створення комфортних умов для відвідування туристами м.Самбора.
- Підвищення якості та розширення асортименту туристичних послуг.
- Підвищення професійного рівня працівників туристичної галузі та обмін досвідом.
- Створення сприятливих економіко-правових та організаційних умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в туристичну галузь.
- Активізація міжнародної співпраці у сфері туризму.
- Реалізація заходів проекту «Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Самбора (України) та Гміни Ясло (Польща) на міжнародному туристичному ринку».
- Забезпечення стабільної ефективної діяльності туристично-інформаційного центру міста Самбора з використанням механізму делегування реалізації цього заходу Самбірській агенції розвитку та євроінтеграції з метою диверсифікації джерел фінансування діяльності центру.
- Фінансове забезпечення Програми
Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів та в межах видатків міського бюджету, передбачених на розвиток туризму, суб’єктів підприємництва всіх форм власності, громадських та неприбуткових організацій, міжнародної технічної допомоги і грантів, проектів, інвестиційних коштів, інших джерел, не заборонених законодавством.
Фінансування з міського бюджету здійснюється в межах видатків, передбачених у бюджеті на 2015рік.
3.
Заходи Програми
№ |
Зміст заходу |
Термін виконання |
Відповідальні |
Джерела фінансування |
Обсяг фінансу-вання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
Реалізація заходів проекту «Спільне |
Січень-червень 2015 |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
146000,00 грн. (в Капітальні видатки Крім того: заборгованість 2015 рік: 65762,00 |
|
Лютий-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
|
Лютий-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
|
Березень-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
|
Березень-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
|
Травень-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
|
Квітень-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
|
Лютий-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Місцевий бюджет, обласний бюджет |
В межах затверджених
|
|
8. Інші послуги
|
Лютий-червень 2015 рік |
Колектив мікропроекту, |
Залучені кошти Європейського |
В межах затвердженого |
|
2. |
Проведення Ярмарків народних промислів |
2015 рік |
Відділ розвитку |
Місцевий бюджет |
В межах затверджених бюджетних асигнувань |
3. |
Проведення нарад, |
2015 рік |
Відділ розвитку |
Місцевий бюджет |
В межах затверджених бюджетних асигнувань |
4. |
Проведення міського фестивалю-конкурсу «Свято борщу» |
2015 рік |
Відділ розвитку |
Місцевий бюджет |
В межах затверджених бюджетних асигнувань |
5. |
Оновлення розділу «Туризм» на офіційній веб-сторінці |
2015 рік |
Відділ розвитку |
— |
— |
6. |
Встановлення в центрі міста місця зустрічі для закоханих |
2015 рік |
Відділ розвитку |
Місцевий бюджет |
В межах затверджених бюджетних асигнувань |
7 |
Підтримка діяльності туристично-інформаційного центру |
2015 рік |
Самбірська агенція розвитку |
Місцевий Бюджет, залучені |
В межах затверджених бюджетних асигнувань |
8. |
Інше |
2015 рік |
— |
— |
— |
Всього |
215,762 грн. |
- Очікувані результати виконання Програми
Основним результатом виконання Програми має стати збільшення потоку туристів в місто Самбір, як наслідок формування привабливого та конкурентного туристичного продукту міста, що потягне за собою розвиток туристичної та взаємопов’язаних з нею галузей, збільшення грошових надходжень, розширення асортименту туристичних послуг. Зростання попиту на туристичні послуги призведе до розвитку інфраструктури та покращення сервісу суб’єктів туристичної і пов’язаних з нею галузей, зменшення соціальної напруги через скорочення безробіття. Інформаційні та рекламні матеріали про місто Самбір виконуватимуть промоційну функцію та допомагатимуть туристам спланувати час свого перебування у місті та своє дозвілля. Проведення ярмарків народних промислів та інших масових заходів сприятиме культурному обміну, прищепленню інтересу до місцевих традицій, збереженню самобутньої культури нашого краю. Забезпечення діяльності туристично-інформаційного центру м. Самбір на базі неурядової організації – Самбірської агенції розвитку та євроінтеграції сприятиме можливості залучення позабюджетних коштів для підвищення ефективності роботи центру та надання якісних послуг його клієнтам.
Секретар ради Юрій Дмитришин